„Razem odkrywamy żydowską historię i kulturę”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do II edycji ogólnopolskiego projektu „Razem odkrywamy żydowską historię i kulturę”, organizowanego przez Forum Dialogu. Jego założeniem jest budowanie wśród dzieci postaw otwartości na inne kultury, religie, otaczający świat. Dzięki niemu 23 października grupa 28 polsko- ukraińskich dzieci z klas: V D, V B, VI B, VI C odbyła nieodpłatną wycieczkę do Krakowa. W jej ramach nasi uczniowie mogli odkrywać świat, którego do tej pory nie znali. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach edukacyjno- integracyjnych, poświęconych kulturze, religii żydowskiej w Żydowskim Muzeum Galicja. Ponadto zwiedzili wystawę fotograficzną „Kroke. Ortodoksyjni Żydzi w Krakowie”, tworzyli plakaty. Po części edukacyjnej uliczkami dzielnicy Kazimierz dotarliśmy do restauracji „Marchewka z groszkiem” na pyszny obiad. Spacer brzegiem Wisły i przystanek na słynnym moście Kładka Ojca Bernatka zamknęły naszą wyprawę.