OFERTA 2024/2025

Drodzy Rodzice!

Z ogromną radością pragniemy przedstawić Państwu ofertę naszej placówki.

Od 1 września 2024r nasza placówka będzie pracowała w godzinach 6.30-16.30.

Przedszkole Miejskie nr 22 w Gliwicach pracuje w dwóch budynkach:

• w  budynku przy ul. Żeromskiego 26, gdzie mieszczą się oddziały dzieci 3, 4 i 5 letnich.
  • w budynku przy ul. Jedności 35, gdzie naukę realizują dzieci 5/6 letnie, tzw „oddziały zerowe”.

Nasze przedszkolaki mają możliwość wszechstronnego rozwoju poprzez uczestnictwo w zajęciach:

• umuzykalniających – przy akompaniamencie pianina
  • języka angielskiego
  • katechezy (na wniosek rodzica)

Podejmujemy również działania w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej poprzez organizację zajęć korekcyjno – kompensacyjnych oraz logopedycznych.

Zapewniamy pomocy pedagoga, pedagoga specjalnego oraz psychologa.

Niewątpliwym atutem tego miejsca jest prężnie działająca kuchnia. Posiłki, które spożywają nasze przedszkolaki są pyszne i zdrowe, a dodatkowo w całości przygotowywane w naszym przedszkolu.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, a także niezwykle empatycznej obsłudze przedszkola, w naszej placówce możemy pełnić na wysokim poziomie funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące.

Nasze przedszkole:

• wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości,
  • tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki,
  • promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie,
  • buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej,
  • rozwija kompetencje kluczowe,
  • uczy odróżniania dobra od zła.
  • pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców.

Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Nasze przedszkole zapewnia dzieciom

przyjazne warunki wszechstronnego rozwoju w poczuciu

więzi ze środowiskiem przyrodniczym

Nasze hasło to: „KAŻDY PRZEDSZKOLAK MAŁY I DUŻY PRZYRODZIE SŁUŻY”.