Barbórka w przedszkolu

Zdjęcie do dekoracji

„Idą górnicy pod Ziemię w ciemność daleką od słonka, wychodzi im na przeciw Święta Barbara patronka…”

Dzisiaj nasze przedszkolaki, wraz z przedstawicielami Górniczej braci obchodziły Dzień Górnika. ”Skrzaty” pod przewodnictwem pani Anny Dudek , przygotowały wspaniały program artystyczny , który wzruszył przybyłych gości. Następnie Górnicy opowiedzieli o swojej ciężkiej pracy, górniczych legendach o ich patronce św. Barbarze oraz o galowym stroju górnika i jego atrybutach. Na sam koniec przedszkolaki czekała wielka niespodzianka . W przedszkolu pojawił się niespodziewany gość , który tylko raz w roku opuszcza ciemne korytarze kopalni – Skarbik.

Wszystkim górnikom Przedszkolaki życzą opieki patronki św. Barbary i bezpiecznych szycht.