Menu Zamknij

Mistrzostwa Gliwic – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Piłka nożna chłopców z rocznika 2009.

Reprezentacja PN 2009 i młodsi. Stoją od lewej: Trener – Bartosz Kowal, Szymon Boczkowski, Franciszek Jańta, Szymon Bielik, Ksawery Lepiorz, Patryk Sobczyk, Mateusz Ficowski, Aleksander Sulin, Jakub Reich, Marcin Cieślik, Paweł Smolka oraz nieobecny na zdjęciu i w turnieju finałowym Szymon Gwóźdź.

W wyniku przebytych jesiennych eliminacji, reprezentacja piłki nożnej chłopców zakwalifikowała się do turnieju finałowego, który to odbył się w dniu 23.04.2024. Pięć najlepszych drużyn, z których cztery utworzyły dwie pary półfinałowe, a jedna wolnym losem (SP 39) czekała na ich rozstrzygniecie, by spotkać się w trójdrużynowym finale i rozegrać mecze systemem każdy z każdym. Efekty rywalizacji naszej drużyny przedstawiają się następująco:

W spotkaniu półfinałowym  SP14 – SP18 wynik 8 – 1

W finale:
SP 14 – SP30 wynik 1 – 0
SP 14 – SP39 wynik 2 – 2 w podstawowym wymiarze czasu, w dogrywce złota bramka zdecydowała o zwycięstwie drużyny przeciwnej, tym samym zapewniając im tytuł mistrzowski. Serdecznie gratulujemy.

Nasi wicemistrzowie zasłużyli na gorące brawa, włożyli sporo wysiłku by uplasować się tak wysoko. Czując pewien niedosyt mogą być dumni ze swojej postawy.

Skip to content