24 Międzyszkolny Konkurs „Gliwice – moje miasto im. E. Całki”

Już po raz 24 nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Konkurs „Gliwice – moje miasto im. E. Całki” dla uczniów z trzecich klas z gliwickich szkół. Jest to konkurs, w trakcie którego uczniowie prezentują wiedzę o swoim rodzinnym mieście – Gliwicach. Określają położenie geograficzne Gliwic. Przedstawiają najważniejsze wydarzenia z przeszłości i dnia dzisiejszego Gliwic. Prezentują umiejętność czytania planu miasta. Rozpoznają najbardziej znane zabytki Gliwic. Wykazują się znajomością legendy i życia znanego gliwiczanina. W tym roku była to „Wrzątek – narzędziem obrony”, a gliwiczanina to Oskar Troplowitz.

Do konkursu zgłosiło się 10 drużyn. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z ZSP nr 9 – Marek Czyż, Pietrzak Gabriela. Uczniów przygotowała Pani Barbara Szampera.
Drugie miejsce zajęła drużyna z ZSP nr 13 – Marczak Stanisław, Kowalska Martyna. Uczniów przygotowała Pani Danuta Warmuz.
Trzecie miejsce zajęła drużyna z SP nr 18 – Stachel Hanna, Wiendlocha Dorota. Uczniów przygotowała Pani Maria Chachulska-Kolka.

Wszyscy uczniowie, dostali nagrodzeni. Dziękujemy Wydziałowi Promocji miasta Gliwice za wsparcie w postaci nagród za udział w konkursie – przewodniki, grę z Oskarem Troplowitzem, puzzle.

Po zakończonym konkursie odbyła się krótka lekcja regionalna. Uczniowie klasy 3c i 3a zaprezentowali efekty swojego projektu związanego z Sośnicą. Przedstawili ciekawe miejsca, które są w naszej dzielnicy, budynki, które sami wykonali. Była to ciekawa lekcja regionalna. Konkurs przebiegł sprawnie, w miłej atmosferze. Zapraszamy uczniów i nauczycieli w przyszłym roku, bo to będzie jubileuszowy 25 konkurs.